Максим Петрович Мартинюк

Вікно можливостей для запровадження ринку землі закривається

Вікно можливостей для запровадження ринку землі нинішнім складом Верховної Ради закривається у нас на очах, заявив в ефірі телеканалу “Еспресо” виконуючий обов’язки міністра агрополітики 2018-2019 рр. Максим Мартинюк.

За його словами, під час роботи в уряді він бачив, що попередня Верховна Рада не зможе прийняти закони про ринок землі і прогнозував, що таке вікно можливостей відкриється в перший рік роботи нового парламенту.

“На превеликий жаль, я бачу, що урядова команда начисто програла комунікаційну кампанію – вони не змогли пояснити людям, що вони хочуть зробити, як вони гарантують людям захист їхньої власності. І це вікно можливостей для запуску ринку прямо на наших очах закривається. І наступна можливість у нас буде з новим парламентом”, – сказав він.

За його словами, єдине, що потрібно для прийняття законопроектів про ринок землі – політична воля. А зняття законопроектів з порядку денного свідчить про те, що навіть у найбільшій фракції партії “Слуга народу”, яка становить парламентську більшість, немає голосів для їх прийняття.

При цьому Максим Мартинюк зазначив, що процес підготовки законопроектів про ринок землі проходить кулуарно і викликає недовіру. “Хто пише їм всі ці законопроекти? Це точно не уряд, тому що в уряді немає жодної робочої групи, яка пише законопроекти. Очевидно, що їх хтось пише, як мінімум, за межами владних кабінетів, це точно. Урядові чиновники – некомпетентні в цьому питанні, не можуть нічого пояснити, а люди це відчувають, і це точно не додає довіри “, – сказав експерт.

На думку Максима Мартинюка, владна команда не впевнена в тому, що вона робить, і це викликає опір. “Якщо ми подивимося на динаміку соціології, то на момент початку діяльності цієї влади 60% осіб були проти ринку землі, і це дуже багато. А зараз вони довели цю цифру до 70%. І я думаю, що тренд буде зберігатися”, – сказав він.

Однак експерт назвав великою помилкою і небезпекою пропонований варіант повністю відкритого ринку землі, в тому числі – дозвіл на продаж землі іноземцям. На думку Мартинюка, якщо ринок не матиме обмежень, то перехід землі від нинішніх власників, які в більшості своїй – пенсіонери, до нових власників відбудеться дуже швидко. Але покупцями землі будуть не транснаціональні компанії-виробники сільськогосподарської продукції, а виключно спекулятивний капітал. “А це викличе у людей почуття несправедливості. І ми отримаємо такі соціальні збурення, в порівнянні з якими всі інші революції нам будуть здаватися просто квіточками”, – сказав він.

Джерело