Максим Петрович Мартинюк

Уряд не запропонував фермерам дешевих грошей для купівлі землі

Уряд поки не презентував дієвого механізму фінансування фермерів на купівлю землі. Про це в ефірі «UA:Перший» заявив виконуючий обов’язки міністра аграрної промисловості і продовольства у 2018-2019 роках Максим Мартинюк.

«Дивлячись на те, куди веде нас уряд, я можу порадити фермерам лише одне – збирайте гроші поки є час і купуйте землю», — каже Мартинюк.

За його словами, найбільш далекоглядні селяни уже почали готуватися до купівлі землі.

«У тваринництві ми уже бачимо, що іде вирізання худоби. Люди хочуть зібрати достатньо коштів, щоб мати змогу купити землю», — зазначає екс-в.о. міністра.

Водночас, Мартинюк наголошує, що уряд має передбачити ефективні програми кредитування фермерів.

«Крім закону про обіг земель потрібен іще і закон про фінансове забезпечення ринку землі. Треба не просто передбачити 4 чи 5 млрд грн в бюджеті, щоб компенсувати відсоткові ставки, потрібно прописати механізми», — переконаний він, і додає, що кредити на купівлю землі повинні видаватися простіше, ніж звичайні кредити.

«При нинішній політиці Нацбанку і стані банківської системи – ці кредити не те, що ніхто не компенсує, ці кредити ніхто не отримає. Про які озвучені прем’єр-міністром 11% кредитної ставки можна говорити, якщо зараз іде тенденція до зростання депозитних ставок? Кредити не можуть даватися дешевше, ніж коштують депозити», — зазначив Мартинюк.

Джерело