Максим Петрович Мартинюк

Справжня ціль нового податку на землю — змусити людей продати свої паї

Справжня ціль законопроєкту №3131 про введення встановленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі — змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік, вважає в. о. міністра аграрної політики та продовольства України 2018-2019 рр. Максим Мартинюк.

«Вся західна цивілізація тримається на двох речах — конкуренції та підприємницькому дусі. Ухвалення законопроєкту №3131 має на меті їх знищити на користь агрохолдингів. Тому штамп популістів про «село гине» може стати сумною реальністю», — написав Мартинюк на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

На думку колишнього в. о. міністра, вигоду від ухвалення законопроєкту №3131 отримає лише великий агробізнес України. Його представники в парламенті ще з 2017 року намагалися проштовхнути ініціативу з аналогами цього податку, який мали платити селяни, які самостійно працюють на своїх земельних ділянках.

За його словами, у період з 2016 до 2019 року уряд двічі відхиляв ідею введення такого податку. «Він ставить у нерівні умови агрохолдинги, які мають доступ до дешевих кредитів, і фермерів, які змушені кредитуватися під 25% річних; вертикально інтегровані компанії, які можуть оптимізувати своє податкове навантаження, і одноосібника, який у вигляді нового податку віддасть більшу частину заробленого», — зазначає ексвиконувач обов’язків глави Мінагрополітики.

На думку Мартинюка, лобісти великого агробізнесу у попередні три роки були наполегливі у просуванні встановленого податку з кожного гектара, тому що хотіли знищити руками влади своїх конкурентів серед дрібних аграріїв, кількість яких зростала, а ефективність роботи стала перевершувати неповоротких латифундистів. «Але ми в уряді розуміли, що саме на плечі людей цей податок і ляже. І замість уявної детінізації ми отримаємо реальне посилення бідності. Тому далі розмов все це не пішло», — розповів він.

«Втім, нинішня «моновлада» повністю здатна розуміти наслідки своїх дій. І цим наразі активно користується великий агробізнес, який намагається загнати 30% населення і 17% ВВП країни у стан бідності та справжнього вимирання села», — висловив думку ексміністр аграрної політики.

Джерело